Masarykův studentský domov má v havarijním stavu okna. Kraj pomůže s rekonstrukcí

Se současným fungováním a akutními potřebami brněnského Masarykova studentského domova se dnes (15. července 2015) přímo na místě seznámil hejtman Michal Hašek.

Jak hejtmana Haška informovala ředitelka této příspěvkové organizace (Masarykova domova mládeže) Eva Svobodová, objekt v současnosti nutně potřebuje výměnu oken v ubytovací části objektu, které jsou v havarijním stavu, a opravu toalet.

„Masarykův studentský domov v Brně je naprosto unikátní stavební památka a dílo architekta Bohuslava Fuchse z roku 1930, které však vyžaduje postupnou rekonstrukci. Dodnes slouží svému účelu a poskytuje ubytování více než stovce studentů. Jihomoravský kraj začne s rekonstrukcí ještě letos. První etapou bude řešení havarijního stavu sociálních zařízení a připravíme také projekt energetických úspor – repase oken – s ohledem na striktní požadavek památkářů,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Když byl Masarykův studentský domov v roce 1930 otevřen, nastoupilo do něj 90 studentů. Současný Masarykův domov mládeže poskytuje v letošním školním roce ubytování žákům středních škol a konzervatoří a dále studentům vyšších odborných škol.

http://www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=269089&TypeID=2

 

d+07d+09d+08d+04d+02d+01.